Aktualności

← powrót

Spływ Wisłą do Bałtyku

25 maja 2017

Z racji ogłoszenia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły dwóch Ratowników Sądeckiego WOPR postanowiło uczcić ten fakt i przepłynąć rzekę Wisłę jachtem klasy Kormoran z miejscowości Szczucin aż do Gdańska.

W wyprawie, która rozpocznie się 28.05.2017 r. wezmą udział Czesław Kapuśniak i Kazimierz Kapuśniak, którzy uprawiają żeglarstwo regatowe od lat 60-tych. Obaj są Ratownikami Sądeckiego WOPR od 1969 r. Brali udział jako ratownicy w wielu spływach kajakowych rzekami Dunajec i Poprad. Zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom regat żeglarskich, motorowodnych oraz kajakowych przez kilkadziesiąt lat. Ponad to Pan Czesław wielokrotnie opłynął świat na statkach polskich linii oceanicznych. Był marynarzem na okręcie hydrograficznym „Kompas", kilkakrotnie przepłynął Kanał Panamski i Sueski a teraz wraz z bratem Kazimierzem postanowił poznać piękno królowej polskich rzek - Wisły.

Wyprawie patronuje Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu a znacznego wsparcia udziela firma Walczyk Optyk - Zakład optyczno - okulistyczny Mieczysław Walczyk z Nowego Sącza.